Adres:Güzelyalı Mahallesi 3021. Sokak No:1/1 Daire:1

Atakum/SAMSUN ( Atakent - Tv Sapağı ) Samsun

 

 

 

Uygulanan Testler

 KİŞİLİK TESTLERİ

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri kişilik bozukluklarında sıklıkla kullanılan objektif bir testtir.1943 yılında geliştirilen bu test, halen kişilik değerlendirmede en çok başvurulan test niteliğindedir. MMPI; kaygı, hipokondriazis(hastalık hastalığı), depresyon, psikasteni(takıntı ve saplantılar), histeri(konversiyon),kadınlık-erkeklik(cinsel tercih ve eğilimler), hipomani(duygu durum bozukluğu,öfke patlaması), paranoya(şüphecilik) ve sosyal içe dönüklük(çekingenlik) gibi çeşitli psikiyatrik hastaların tanı koyma evresindeki rolü büyüktür. Uzman danışmanlık süresince bu testi danışandan isteyebileceği gibi danışan da kendini tanımak adına bu testi yaptırmak isteyebilir. Ayrıca MMPI kişilik özelliklerini ölçtüğünden meslek seçimi ve işe alım için de kullanılmaktadır.

Süre:60-90 dakika

Yaş aralığı: 16 yaş ve üzeri

Soru sayısı: 566

 

WECHSLER ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA TESTİ(WISC-IV)

6 yaş 0 ay ile 16 yaş 11 ay aralığındaki çocuklar için bilişsel değerlendirme yapan klinik ölçüm aracıdır. WISC-IV, çocuğun yetenek ve becerilerinin yaşıtlarından ne kadar ileri yada geri olduğu hakkında çıkarım yapmamızı sağlar. Böylece çocuğun bilişsel yeteneklerinin artırılmasında izlenecek yol için söz konusu çıkarımlar faydalı olacaktır.

WISC-IV sonuçlarına göre çocuğun güçlü ve zayıf yönleri belirlenir. Güçlü yönleri görebilmek ebeveyn için çocuğu keşfetmesi açısından oldukça önemlidir. Zayıf yönler tespit edildikten sonra uzman eşliğinde belirlenen yöntemlerle güçlendirme ve sorunu çözme amacıyla işlenmektedir.